Place        Time        Bib #        First         Last        Age        Gender        City        State
1        1:12.53        39        Sarah        McCulloch        35        F        Minneapolis        MN
2        1:16.52        32        Kate        Olson        31        F        Minneapolis        MN
3        1:27.12        35        Tiffany         Conner        30        F        St. Michael        MN
4        1:27.22        36        Alana        Nystrom        33        F        Brooklyn Park        MN
5        1:27.46        26        Erin        Berchin        34        F        Pine City        MN
6        1:29.06        37        Christine        Steman        35        F        Harris        MN
7        1:30.04        45        Holly        Saari        27        F        Fridley        MN
8        1:31.16        28        Jessica        Vitalis        36        F        Dresser        WI
9        1:39.44        29        Kendell        Lindsay        41        F        Minneapolis        MN
                                                           
                                                           
Place        Time        Bib #        First         Last        Age        Gender        City        State
1        49:27        44        Toessawat        Suparat        27        M        Moorhead        MN
2        56:43        324        TJ        Benzi        42        M        Rogers        MN
3        58:55        38        Ben        Zhao        59        M        Edina        MN
4        59:59        266        Ryan        Saline        38        M        Cloquet        MN
5        1:00.10        41        John        Hoch        40        M        Minneapolis        MN
6        1:00.15        42        Timothy        Moore        38        M        Saint Paul        MN
7        1:02.43        295        Robert        Prater        40        M        Hinckley        MN
8        1:06.05        24        Karl        Petersen        41        M        Minneapolis        MN
9        1:08.22        43        John        Backstrom        61        M        Northfield        MN
10        1:08.35        40        Christian        Doten        39        M        Minneapolis        MN
11        1:13.21        1        Jeffrey        Bartleson        37        M        Edina        MN
12        1:16.50        30        Robbie        Smalling        32        M        St Louis Park        MN
13        1:16.51        31        Matt        Olson        32        M        Minneapolis        MN
14        1:27.42        27        Steve        Berchin        43        M        Pine City        MN
15        1:30.03        46        Seth        Meier        28        M        Fridley        MN
7 Mile RESULTS
1        27:13        12        Linda        George        45        F        Birchwood        WI
2        27:32        23        Janet        Paulsen        36        F        Askov        MN
3        28:17        256        Lindsey        Nowling        28        F        Pine City        MN
4        29:11        13        Ashley         Nelson        17        F        North Branch        MN
5        30:30        10        Kim        Sparrow        48        F        Rush City        MN
6        33:02        21        Stephanie        Klemz        30        F        Pine City        MN
7        33:06        3        Kathy        Kilduff        46        F        Cottage Grove        MN
8        33:50        20        Lisa        Gibbs        43        F        Rush City        MN
9        36:42        18        Kayla        Ovsak        15        F        Mora        MN
10        38:56        19        Caarin        Bienhoff        34        F        Stanchfield        MN
11        40:46        15        Amanda        Hals        32        F        North Branch        MN
12        41:39        7        Nicole        Hanson        27        F        Saint Francis        MN
13        42:30        16        Diane        Barton        63        F        Grantsburg        WI
14        46:01        17        Keri        Anderson        40        F        Mora        MN
15        46:01        22        Jeanne        Berg        45        F        Aitkin        MN
16        52:13        4        Emily        Ruyman        10        F        Harris         MN
17        53:31        11        Marti        Phillips        41        F        Stacy        MN
                                                           
                                                           
Place        Time        Bib #        First         Last        Age        Gender        City        State
1        20:58        291        Ed        Hudella        47        M        North Branch        MN
2        22:02        319        Jonathon        Delf        35        M        Rice Lake        WI
3        23:21        266        Ryan        Saline        38        M        Cloquet        MN
4        23:28        240        Justin        Jones        12        M        Esko        MN
5        24:28        277        Steve        Hamlin        33        M        North Branch        MN
6        24:48        6        Jeff        Hartl        34        M        Hinckley        MN
7        24:49        297        Anders        Prater        11        M        Hinckley        MN
8        25:11        9        Dan        Sparrow        50        M        Rush City        MN
9        25:29        1        Jeffrey        Bartleson        37        M        Edina        MN
10        27:08        241        Wesley        Jones        47        M        Esko        MN
11        29:14        242        Michael        Gaetz        64        M        Stanchfield        MN
12        32:05        14        Jason        Bienhoff        34        M        Stanchfield        MN
13        52:12        5        Zach         Ruyman        8        M        Harris        MN
5K RESULTS
2012 Hoot 'n Holler RESULTS
Here is the Preliminary Rough Draft Results...
This page is in process of being formatted and updated
including race weather and additional pictures.